Pohybová cvičení pro děti inspirovaná fotbalem!

VŠEOBECNÝ ROZVOJ DÍTĚTE

Tréninky pro děti do 1 roku

Tréninky se zaměřují na pomoc dětem v základním pohybu, a to díky vhodnému vybavení a cvičení. Pro děti - batolata, které ještě neumí chodit, nabízíme cvičení s cílem rozvíjení koordinace, pohybu nohou, v lezení i v nauce sezení. Díky snadným cvičením se děti naučí držet rovnováhu a budou si jisté v držení těla. V tomto věku je přístup SOCATOTS zaměřen na stimulaci rozvoje sociálních dovedností, osobnosti, komunikačních dovedností, základního počítání, jazyka a tělesného rozvoje.

Jsme přesvědčeni, že nikdy není příliš brzy na učení. Každá z těchto oblastí vývoje je realizována prostřednictvím herních a zábavných aktivit. Tréninky pro batolata jsou kratší než u jiných věkových skupin, což umožňuje větší rozpětí koncentrace.

Tréninky pro děti od 1 do 3 let

Tato cvičení jsou vhodná pro děti, které již chodí. Tréninky se totiž zaměřují na rozvoj fyzických dovedností v oblasti koordinace, rovnováhy a agility. S využitím základních schopností ovládání míče získaných během dřívějších tréninků v SOCATOTS, se děti začínají rychleji rozvíjet, odkryjí nové způsoby hraní si s míčem a jeho kontroly ve vzduchu, využívají rovnováhu, se kterou se naučily pracovat a nyní ji rozvíjí.

Tréninky pro děti od 3 do 5 let

Činnosti pro tuto věkovou skupinu jsou zaměřeny na dovednosti kontroly nad míčem a koordinační schopnosti získané během prvních a druhých skupinových lekcí. Děti se naučí vykonávat těžší zadání, plnit více náročné úkoly a rozvíjet dobré návyky, jako je např. držet hlavu vzhůru během práce nohy s míčem.

Dětem jsou představeny jednoduché aktivity ovládání míče ve vzduchu a jsou povzbuzovány, aby vylepšily své dovednosti žonglování. Stále pracují s rodiči nebo trenéry, ale také spolupracují s ostatními dětmi v malých skupinkách.

Tréninky Socatots

Sport pro nejmenší

Socatots je světovou jedničkou ve sportovních aktivitách pro děti ve věku od 6 měsíců do 5 let. Tento program, inspirovaný fotbalovými prvky, nabízí naprosto ojedinělý přístup k trénování a zahrnuje aktivní účast alespoň jednoho rodiče při výuce. Děti se účastní pravidelných tréninků, pracují ve skupině se svými vrstevníky, učí se, jak zvládat motorické i sociální dovednosti pod bdělým okem kvalifikovaných trenérů. Unikátní vlastností SOCATOTS je aktivní účast rodiče při výuce.

Co jiní říkají o Socatots

SOCATOTS to nejsou jen pohybová cvičení inspirovaná fotbalovými prvky, ale vztah dítě-trenér-rodič. Úkolem trenéra je vytvořit optimální podmínky, ve kterých se děti neuvědomky učí sportovním a sociálním dovednostem (stejně jako se učí mateřský jazyk). Vlastní příklad dítěti je jednou z nejpodstatnějších věcí k vytvoření emoční vazby k dané činnosti a ta vzniká, když dítě dělá věci s radostí. Proto aktivní účast rodičů na tréninku a chválení dětí za úsilí (a ne za to, co se povedlo a nepovedlo) vede k výchově nejen úspěšných sportovců, ale hlavně zodpovědných lidí. Cílem programu je především to, aby se dítě při tréninku cítilo bezpečně, přirozeně, aby si vytvořilo emoční vazbu ke sportu a aby fyzická aktivita byla pro něj zábavou. Upřímná dětská radost z pohybu a z viditelných pokroků jsou nejlepší odměnou rodiči i trenérovi a dítě získá koníček v podobě sportu na celý život.

PhDr. Marian Jelínek

Hokejový trenér (zlato z MS 2005) dlouholetý bývalý osobní kouč Jaromíra Jágra. Individuálně spolupracuje s vrcholovými sportovci ( např. Karolína Plíšková, Tomáš Hertl, Jan Micka a další olympionici)

Socatots mě fascinuje z pohledu jako lékaře, fyziologa a fotbalového hráče. Jsem přesvědčen, že se celý svět připojí k této myšlence.

Socrates

kapitán brazilského národního týmu v letech 1982-1986

Program umožňuje dětem se rozvíjet a vzdělávat se. Socatots je zábava, ale je také velmi progresivní, to znamená, že se vaše dítě bude zlepšovat v průběhu celého programu. Socatots má v sobě všechno! Naprosto upřímně doporučuji toto vzrušující naučné schéma pro všechny děti.

Jonathan Doherty

ředitel Early Years Education, Leeds Metropolitan University

Nemohu uvěřit vlastním očím, když se podívám na Socatots. Je to užásné, naprosto jiné a opravdu výjimečné. Socatots má totiž mnoho výhod, nejedná se jen o naučení se fotbalových dovedností, ale hlavně o všeobecném rozvoji dítěte. Myslím, že tento program může ovlivnit budoucí generace hráčů na celém světě, a to jak společensky, tak i fyzicky a technicky.

Carlos Alberto

S brazilskou fotbalovou reprezentací vyhrál mistrovství světa roku 1970, tým zde vedl jako kapitán a dostal se i do all-stars turnaje.